Zákaz zastavení

Vodorovnou dopravní značku „zákaz zastavení“ většina řidičů buď nezná, nebo záměrně nerespektuje a Městská Policie, podobně jako Policie ČR postihování tohoto přestupku pravidelně přehlíží, na rozdíl od monitorování rychlostí v přehledných úsecích, kde se dá pohodlně zaparkovat a skrýt někde ve křoví.

Nechápu proč je ignorace řešit tyto běžné přestupky (parkování v protisměru je další přehlížený příklad ignorace policie k předpisům), protože obrázek jaký je zachycen z dnešního odpoledne je bohužel každodenním obrazem agrese a ignorace řidičů dotvářejících chaos, který by vůbec nemusel existovat.

Nesmyslné výmluvy, jsem tu na chvílí, nebo nenašel jsem tu místo, jsou mimo mísu a jen dokazují nízkou míru inteligence. Pokud předpis jasně říká toto: „Značka „Zákaz zastavení“, svislá nebo vodorovná, tedy zakazuje vše, co je definováno pojmem „zastavení“.

V daném úseku nesmíme zastavit ani na kratičký okamžik, nutný k neprodlenému (rychlému, bleskovému) nastoupení či vystoupení osoby a nesmíme zde ani urychleně nakládat či skládat náklad.“ (zdroj: Schroter.cz)

Zmiňovaný řidič s RZ 4Z0 5008, dle jeho slov netušil, co ta žlutá čára na zemi znamená. To že brání jednomu vyjet z parkoviště a dalšímu projet ho evidentně nevzrušovalo. Po pravdě zasluhoval by pořádně přes hubu ale, také bych se ptal, co za naše daně dělá Policie ČR, Městská Policie a kdo vydává řidičská oprávnění takovýmto nýmandům a ignorantům.

No a s malým odstupem času můžu jen konstatovat, že tzv. zákaz zastavení je opravdu záměrně přehlížen a jaksi podvědomě anulován dalším přestupkem a to zapnutím výstražných světel. Pokud je mi známo tzv. blikačky není možné použít jen tak, kde si kdejaký vidlák u obchoďáku umane, ale nutno se řídit podle § 31 odst. 3 zákona č. 361/20000 Sb., o silničním provozu. Jak jsem se již zmínil na základě z poznatků praxe, používání výstražných světel je nadužíváno, zneužíváno a kombinuje se s dalšími přestupky, bohužel odpovědní s nápravou nespěchají, spíš ji tiše tolerují, proč asi.

 

Kategorie