Arogance chlápka v červené mikině

Tento týden jsem měl dovolenou. Plány byly původně všelijaké, ale protože Covid-19, musel jsem je dost redukovat. Abych jen tak nelelkoval, tak jsem si poslední den zašel k doktorce na několikrát odkládanou plánovanou kontrolu. Do této fáze vše dobré. Dokonce i průběh i načasování kontroly proběhlo nad očekávání. Nečekaná vlídnost a dodržení času objednávky, až jsem si myslel, že se zdravotnictví probralo ze své socialistické letargie.

Bohužel, o opaku a přetrvávající nadřazenosti zdravotnický personál vs. pacient jsem byl přesvědčen v nemocniční lékárně. Jakmile jsem se dostal po cca 10 min. na řadu, za dodržování rozestupů. Přilítne s papírem v ruce nějaký týpek v červené mikině, nikde žádná jmenovka a nacpe se do řady vedle. Požadavek na rozestupy 2 m mu zřejmě nic neříkají a ani tradiční značení diskrétní zóny.

Jen pro sebe si říkám další arogantní blb, když tu se v mé řadě uvolní místo a přistupujíc, mě tento arogantní blb div nesrazí k zemi.

Hezky mu říkám, že je mimo pořadí a jestli něco chce, musí říct ‘mú‘ nebo ‘bú‘, a ne strkat do lidí jak nějaké tele. V tom se hrdě ohradí, že je zdravotník, záchranář. Na tomto místě se vrací do mé mysli představa o nadřazeném socialistickém zdravotníkovi.  

Když mu odvětím, že nevychovanec je u mě jen nevychovanec, tak se nestíhá divit. Jakmile ho upozorním, že „uniformu“ bez označení mám doma také a mám ji na kydání hnoje, osazenstvo lékárny se začíná tlemit. V tom mu jedna magistra z oddělení bez receptů pokyne, ať jde za ní, že pokud je zdravotník, obsluhuje je ona. Zřejmě byl ve svém věku dosti nezkušený, ale stačilo otevřít ústa.

Co z toho vyplývá? Nebojte se rádoby uniforem, co si myslí, že můžou povýšeně vše, kdy se jim umane. V tomto konkrétním případě daný zdravotník, pokud jím vůbec byl, nebyl jenom seznámen se základními pravidly slušného chování. TJ. jestli popíchám, zeptám se o svolení předběhnout, ale nebyl si vědom a ani nedodržoval základní hygienická pravidla, jako rozestupy. Strkání mě fakt dostalo podobně i namyšlenost a debilita.

Kategorie