Debilové na brněnských silnicích

Debilové na brněnských silnicích aneb kde si dávat v Brně na neukázněné řidiče pozor. Jakkoli se za volantem snažíte dávat pozor a jezdíte tzv. defenzivně, pokaždé se najde debil, který vás svou jízdou a nedodržováním, či spíše nerespektováním předpisů, pokud nepřizabije, tak dovede k šílenství.

Dnes se mi to na jedné cestě v Brně stalo tři krát za sebou co bylo nutné brzdit a dementy upozorňovat troubením na jejich idiocii… Základní pravidlo neohrozit, neomezit v této vesnici mnohým nic neříká.

Kritické místo č. 1: Přemyslovo náměstí, v Brně Slatině. Projíždějíc po hlavní silnici směr Olympie z neznámého důvodu řidiči přijíždějící z ulice Přemyslové nerespektují značení STOP. Už se mi stalo minule, že nějaký debil s českou, dokonce brněnskou RZ a polepy kometa mi vlítnul do cesty, aniž by zastavil a rozhlídnul se. Dnes to byl pro změnu debil v pick-up u s rakouskou RZ, ale protože odbočoval po pár metrech do konzumu, který je cestou možno jen usuzovat na arogantního ogaru co za volantem nemá co dělat.

Kritické místo č. 2: Přejezd k Olympii Brno. Netuším proč ale řidiči vyjíždějící od KFC, které je naproti Olympii Brno nevědí, že pokud kdosi vyjíždí z vedlejší komunikace, musí dávat přednost (je tam i značka), navíc pokud odbočuje do leva a kříží se s protijedoucími v přímém směru. Dnes jsem bohužel musel brzdit a troubit na debila, věkem kolem 50 let, co vyjíždí od KFC ale ani jej nenapadne se rozhlédnout, zda může na komunikaci vjet, či nikoli. Kdo si pořád stěžuje na mladé řidiče? Dle mého nejhorší jsou dementi kolem 50 let v Škoda Octavia, co si myslí, že už vše vědí a můžou ohrožovat všechny kolem.

Kritické místo č. 3: Křižovatka Jedovnické, Věstonické a Novolíšeňské. Pokud kdosi jede přímo na zelenou po Jedovnické a někdo z ní odbočuje vlevo směr Novolíšeňské, nesmí protijedoucího omezit, ohrozit, má prostě přednost. Dnes však nějaký debil si klidně v SUV Honda stoupne do poloviny jízdního pruhu a očekává, že ten protijedoucí bude brzdit a neoprávněně dávat přednost, tam kde to má být obráceně.

Co mi z těchto tří příkladů ani ne za půl hodiny jízdy vyplývá? Jen to, že lidé se v autoškole jezdit nenaučili, jsou nepozorní a v žádném případě by samostatně neměli na silnicích v mnoha případech co dělat. A to nezmiňuju skutečnost, že téměř 90 % lidí v Brně nestíhá, používat ukazatele směru – blinkry. Tudíž, musíte před každým možným odbočením být připravený na nenadálý úhybný manévr toho před vámi, ale i za vámi.

Kategorie