Vesnický život v Brně obrazem

Ačkoli je Brno rozlohou a počtem obyvatel celkem velké, asi jej nikdy nebudu považovat za město v pravém slova smyslu. Ptá se někdo proč? Protože v něm žije na jedné hromadě kupa buranů, vesničanů, co si nedovidí na konec nosu.

Někdo by mohl namítat, že všude se najdou telata. Souhlasím, ale v Brně je to cosi extra. Zde uvádím několik málo příkladů, kdy normální dospělí lide dělají na veřejnost psí kusy, nad kterými by se normálně pohoršovali.

Ad 1) cyklisté v cyklistických pruzích v Brně jezdí zásadně vedle sebe. Proč nevím, také není normální, aby dvě auta jela vedle sebe a řidiči se vykecávali.

Ad2) Chodci v Brně na silnici chodí z neznámého důvodu vpravo, zády jedoucím autům. Jestli chce někdo spáchat sebevraždu, nebo být zmrzačen, jde to udělat i jinak než do toho zatahovat nezaujaté řidiče.

Ad 3) Hledání konkrétní adresy v brněnských králikárnách je téměř nadlidský úkol. V porovnání s Prahou nebo Brnem, spousta řidičů v Brně ignoruje bílé pruhované značení, žluté souvislé čáry a s oblibou debilně parkují v křižovatkách, na přechodech atp. Něco jako, že zastavit a stát se smí 5 m od koruny křižovatky je pro brněnské řidiče neznámý pojem. Často tu experti klidně tojí v protisměru a mezera mezi dvěma auty je méně než 3 m. Zajímavé, že MP Brno a normální policie tyhle excsy vůbec neruší

Ad4) lidé v Brně neumí počítat. Aktuálně smí na veřejnosti chodit max. 2 osoby s výjimkou rodin, ale zdá se, že do Brna tato informace zatím nedorazila.

I kvůli několika těmto excesům nemůžu považovat Brno za město, ale jen za větší vesnici, kde se slezli burani z okolí a mysl si, že jejich hloupost a arogance bude zakryta názvem a rozlohou města. Opak je pravdo, Brno je prostě semeniště buranů.

Kategorie