Arogantní cyklisté

Často slýchám, že řidiči, myšleno motorových vozidel, jezdí jako prasata a nejsou ohleduplní k svému okolí atp. Ano, můžu potvrdit. Když se do většího města navalí spousta vesnických vagabundů, tak málokterý z nich je schopen včasného řazení do odbočovacích pruhů za správného užití, jestli vůbec směrových světel. Základní pravidlo neohrozit / neomezit neplatí, zrovna dnes jsem jednoho takového blba potkal, takové to černé s kroužky pro koloušky. Komu nenadělí Alláh rozum tomu umožnil platit leasing. Ale co arogantní cyklisté?

Bohužel když pominu vypatlané mozky řidičů aut, cyklisté, a především ti dříve narozeni jsou postrachem nejen řidičů ale i chodců. Zrovna toto úterý jsem narazil na zabrzděný párek, který se z nějakého důvodu projížděl na kolech přes čtyři přechody pro chodce na křižovatce a přilehlé chodníky.

Pokud je mi známo, cyklista na chodníku nemá co hledat, navíc město dokresluje cyklistům pruhy i na místech kde by být nemuseli no a co se týče přechodů pro chodce, „pokud chtějí cyklisté užít přechodu pro chodce nebo místa pro přecházení, musí se stát chodci.“ Jinak řečeno, sesednout z kola a kolo vést. Jestli si cyklisté pletou přechod pro chodce s přejezdem pro cyklisty, nemají na pozemních komunikacích vůbec co dělat ale to dříve narozeným zabedněncům nikdo nevysvětlí. Tyto fotky jsou sice pobavení nad dementní dvojicí, ale poukazují na žalostný stav myšlení české společnosti.

Kategorie