Příroda

Čekání a labutě v Brně - Holáskách

Je tomu pár dní co jsem se vrátil z dovolené a zjistil jsem, že auto nebrzdí ani, když brzdám pečlivě domlouvám. Tak jsem se objednal do servisu. Naštěstí měli volný termín hned druhý den. Po domluvě v servisu jsem měl něco přes hodinu volného času. Původní záměr bylo jít na oběd, dát si kafe a počkat co bude dál.

Kategorie

Rajčata

Začátkem roku to byl jen takový pokus. Zkusit na mini zahrádce něco jiného než jen okrasní dřeviny. Pravdě řečeno, nemyslel jsem, že uprostřed sídliště by se něčemu, jako jsou rajčata, máta, oregano a jiné rostliny každodenní potřeby mohlo dařit. A ono se snad daří, rajčata jsem volil keříková, ty se prý dokonce musí střihat a od květu už mají i pár plodů.

Kategorie

Listy stromu

Listy stromů možno vidět skoro v každém ročném období. Jednou jsou hezky zelené, jindy žluté, červené, suché atp. Podle mého je na nich vidět jak, plyne čas, a jak se světlo mění v barvy od svého podkladu, od kterého se odráží. I těchto málo lístků bylo potěšeném vyfotit a publikovat.

Kategorie

Potkal jsem černého ptáka

Potkal jsem černého ptáka  - jednoho ráno cestou domů. Ten pták byl malý, pocákaný a stěží stál. Když jsem blíž a vytáhl na něj svůj foťák, tak odskákal dál a najednou koukám, vidím ptáky dva, scvrknuté a černé. Opět kouknu trochu dál tentokrát směrem ke sluníčku a tam je další, ale ten krásně stojí vzpřímený. Co si o tom myslet při cestě ráno domů…

Kategorie