Údiv

Arogance chlápka v červené mikině

Tento týden jsem měl dovolenou. Plány byly původně všelijaké, ale protože Covid-19, musel jsem je dost redukovat. Abych jen tak nelelkoval, tak jsem si poslední den zašel k doktorce na několikrát odkládanou plánovanou kontrolu. Do této fáze vše dobré. Dokonce i průběh i načasování kontroly proběhlo nad očekávání.

Zákaz zastavení

Vodorovnou dopravní značku „zákaz zastavení“ většina řidičů buď nezná, nebo záměrně nerespektuje a Městská Policie, podobně jako Policie ČR postihování tohoto přestupku pravidelně přehlíží, na rozdíl od monitorování rychlostí v přehledných úsecích, kde se dá pohodlně zaparkovat a skrýt někde ve křoví.

Datová schránka, postřeh při zřizování

S rostoucími cenami doporučených dopisů na jedné straně a možností komunikovat zdarma se státem a současně mít možnost úplně zapomenout na neschopnost v doručování doporučených psaní, jsem se rozhodl zřítit si datovou schránku pro fyzické osoby nepodnikatele.

Symboly socialismu pořád živé

Symboly socialismu pořád živé a navíc na očích pro připomínání starého třídního rozdělení a udržování teroru ve společnosti. Je to dobře nebo špatně, když už více než 30 let budujeme a bráníme kapitalistickou vlast…

Sousedé

Sousedé jsou zvláštní druh „statku“.  Jistým způsobem je prostě máte, ale nevlastníte je a dost dobře s nimi nijak extra nemůžete manipulovat, zvláště pak, pokud jsou to dárečky, co neznají pravidla slušného chování. Záměrně nepíši nic o tom co je správné či nikoliv z pohledu právního, to bych si musel vysnít někoho, kdo se snad nenarodil. Ale ve zkratce s těmito dary – sousedy se dá nějakým způsobem vycházet.