Řidiči v Brně

O víkendu snad každý musí z času na čas vyjet autem ven a jít na nějaký ten nákup, nebo cosi zařídit. Musel jsem i já toto sobotní ráno a říkám si, rychle objet stavebniny, nějaké jídlo a pak rychle zpátky domů. Těšil jsem se na hezký, i když upršený víkend.

Když mi ale na Přemyslově náměstí, v Brně Slatině vlítne z Přemyslové ul. Jakýsi starý blb ve služební oktávce, autě Komety, nerespektujíc značky STOP, začínám pochybovat, že sobotní dopoledne bude pohodové a klidné.

Ono ten postarší týpek co nedává pozor má tu drzost se rozčilovat, až když mu vynadám do pohlavních údů a starých dementů a ukážu, že jsem na hlavní a mám zelenou, tak se zklidní, sklapne podpatky a odjede, aspoň že brzdy fungují, bohužel ne jeho. I tak pochybuji, že pochopil. Situace u jistého obchoďáku je mnohem více stresující, nevím čím to je ale 99,95 % lidí neví která ruka je pravá. Jedni dávají přednost tam, kde se nemá, a blokují provoz, druzí se cpou tam, kde nesmí a ohrožují ty, co mají přednost. Musím si pořídit kameru mobil je nedostatečný.

U jistého ‘hobby shopu‘ se přesvědčuji, že situace na silnicích je nebezpečná ne proto, že by autoškoly stály za PRD, ale kvůli lidské lenosti, neschopnosti číst a pochopit jednoduchý text a celkově pokročilé demenci populace, a vlastní neschopnosti s tím cosi dělat. Takové, u které jsem se kdysi bavil ve filmu ‘Idiocracy‘, teď když ji dennodenně zažívám, se jí vlastně děsím, co s tím? Dvě takové fotky dokládající pokročilost lidské lenosti, arogance a demence jsou součástí.

Kategorie