Příroda

Lednické rybníky

Kdybych někomu vysvětloval, že jsem se o víkendu honil za ptáky, tak nevím co by si o mě myslel. Nejspíš by si zaklepal na čelo a v duchu, kdo ví. V reálu jsem potřeboval rozchodit ztuhlé koleno a dopřát mu tak regeneraci v praxi na čerstvém vzduchu co nejdál od lidí. No a než hledat prázdná, schovaná místa, j lepší volbou, dle mého jít v chladném počasí na dobře známé s foťákem na krku a neflákat se jen tak.

Pole s klasy pšenice v detailu

Pole s klasy pšenice a pole s klasy pšenice v detailu. Uprostřed léta je zajímavé vyjít si na procházku na pole, kde roste pšenice a pozorovat klasy, jak jsou vyvinuté, jak v celku, tak v detailu. Tento víkend jsem si udělal zdravotní procházku na jedno pole a koukal, jak klasy pšenice rostou. Opravdu zajímavá podívaná. Ale i procházka.

Měsíc v úplňku

Dnes ráno jsem vstal a šel pracovat z domova. Jelikož vstávám dost pozdě, stihnul jsem nad barákem naproti měsíc v úplňku. Co teď? Na stativ čas není, za 10 minut musím být online. Tak vezmu foťák a zkouším jednoduše něco z ruky. Normálně bych tvrdil, že to co dělám, je prasárna, ale výsledek na hodnoty u APS-C, 300 mm, ISO 100, f /9.0, 1/640 sec, nejsou až tak zlé.

Zoo Brno Vzpomínky I.

Krátké vzpomínky na letní dny a procházku Zoo v Brně pozorováním nějakých zvířat. Surikaty nelze vynechat, nebyly to to ony, kdyby také nepozorovaly co se děje kole. Ten zbytek se jen tak loudá a přežvykuje.

Můj černý pták

Potkal jsem černého ptáka  - jednoho ráno cestou domů. Ten pták byl malý, pocákaný a stěží stál. Když jsem blíž a vytáhl na něj svůj foťák, tak odskákal dál a najednou koukám, vidím ptáky dva, scvrknuté a černé. Opět kouknu trochu dál tentokrát směrem ke sluníčku a tam je další, ale ten krásně stojí vzpřímený. Co si o tom myslet při cestě ráno domů…