Objekty

Zase ten měsíc

Venku zima, vevnitř teplo a ta zvláštní zářící koule nahoře, které se říká Měsíc, si opět nedá pokoj. Pořád se ukazuje. Minule, když byl úplněk, tak mraky nedovolovaly ten nešťastný Měsíc ani pořádně vidět. Teď je to sice jiné, ale teď zase není komplet, cosi se skrývá ve stínu a tmě. Aspoň, že ty krátery jsou celkem dobře vidět. Pořád svou přítomností přitahuje pozornost a jaksi magnetizuje. Nevadí, že dnes není komplet, příště to bude lepší, snad.

Větrný mlýn Kuželov

Mám rád techniku i technické památky. Jedna z mála veřejně dostupných se nachází v Kuželově. Jde o větrný mlýn holandského typu postavený v roce 1842. Osobně jsem si udělal k tomuto mlýnu hezkou procházku, nakolik příjezdová cesta se opravuje a zákazová značka říká jasně, bohužel to pro mnohé neplatilo.

Dřevěný betlém na náměstí, Klatovy

Prý mají Klatovy novou chloubu na svém náměstí, a to dřevěný betlém v životní velikosti. A ano když jsem sem zajel, byl jsem se podívat. Betlém, je opravdu hezký, pěkně zpracovaný, ruční práce tak jako vše u nás… Udělal jsem si pár fotek a zdály se mi dobré, ale co se týče té životní velikosti? Nevím, nevím, to mrně jako novorozené dítě snad ale ten vůl.

Dobrou chuť

Ranní káva a palačinky – když přijede návštěva, není jiná možnost, než zajít do nějaké malební kavárny a dat si něco dobrého. Když si na tohle vzpomenu, zbíhají se mi sliny…