Místa

Víkend v Poděbradech

Z času na čas to chce někam vypadnout ale zůstat v civilizaci. Nedávno padlo rozhodnutí strávit pár dní o víkendu v Poděbradech. Pramenitá, léčivá voda na kolonádě zdarma, parkování, pokud seženete místo také a koupat se bylo kde. Pár fotek z civilizace je zde…

Znojmo

Římskokatolický kostel svatého Mikuláše ve Znojmě je slovy wikipedie pozdně gotickou trojlodní halou, stavěnou od roku 1338 do první poloviny 16. století. Jde o farní kostel farnosti Znojmo-sv. Mikuláš. Kostel byl původně zamýšlen jako bazilika, plány byly v průběhu stavby změněny. V současné podobě se jedná o trojlodní halový kostel s protáhlým presbytářem o třech polích a polygonálním závěru. Kostel a farnost jsou celkem rozlehlé a je možné se k němu dostat mnohými cestičkami. V době focení se ale ve všech cosi opravovalo, rekonstruovalo.

Staré nádraží Klatovy město

Je to takové malé nádrží zastrčené za Kauflandem, směrem na Luby, městskou část Klatov. Kdysi bylo velmi využívané, ale dnes už spíše chátrá. Vždy když se sem dostanu, propadne mne taková zvláštní nostalgie.

Klatovy procházka městem

Krátká návštěva královského města Klatovy a procházka letním „rozkopaným“ městem. Ale i tak oprýskané staré budovy mají své kouzlo a aspoň kašna na náměstí byla v provozu. Zbytek možná příště.