Sociální sítě

Znáte to, pokud v dnešní době nejste na netu, neboli on-line, jako byste ani nebyli. Podle mě blbost. Není to jen facebook, linkedin, twitter, instagram, pinrest, ale mnoho a mnoho dalších. Lidé je rádi používají ani nevědí, že tvoří komusi obsah zdarma. Také to všechno beru a také jsem si založil pár účtů, aby se neřeklo. Důvod byl více méně praktický, mít možnost spravovat plug-iny sociálních sítí, aby je bylo možné přidávat na různé webové projekty.

Co se nestalo? I když jsem použil k registraci s téměř prázdnou databázi e-mailových kontaktů, začínají se upozornění od nových „přátel“ nebo „následujících“, které bych mohl znát množit, a to geometrickou řadou.

Dokážu připustit, že i to málo kontaktů, které jsem obětoval, pro použití v sociálních sítích dokáže vygenerovat kontakty nové, ale jakým způsobem dochází k nabídkám, pokud je tak možno nazvat od lidí, se kterými není možné identifikovat žádnou společnou vlastnost.

Jediný způsob nabídek nových spojení, který mne napadá, vzchází z použití sociálních pluginů napojených na mou databázi mailových kontaktů náhodnými, uživateli internetu. Pokud by to tak doopravdy bylo a zatím tuto teorii nic nenarušuje, jsou všechny sociální sítě, jejich vyhledávací algoritmy, možnosti používání poskytovaných plug-inů na web stránkách třetích stran míněno, jako výzvědný až šmírovací nástroj, určený k hromadnému sběru dat.

Kategorie