Mám rád silnou a dobrou kávu

A od té doby co jsem dostal loni na Vánoce velmi kvalitní Etiopskou si kávu jednoduše melu sám a pečlivě dohlížím, co budu doma v klidu usrkávat. Když jsem objevil v koutku zbytek proslulé české kávy Jihlavanka, vzpomněl jsem si na příhodu, když jsem jim pokládal dotaz jakého složení je jejich pečlivě volená kombinace kvalitní kávy. Na místo jednoduché a stručné odpovědi se nějaká tisková mluvčí začala vymlouvat na obchodní tajemství ujišťujíc mě, že se jedná o 100 % kvalitní kávu. Po zopakování dotazu jsem z nich dostal, že jde jen o obyčejnou mletou zrnkovou Robustu.

Nedávno u nás v práci také začali debaty o tom jaká káva je lepší, horší atp. Pobavilo mě, že lidé, co všechno vědí a všude byli, upřednostňují z důvodu kvality Robustu před Arabicou.

Jistě chuť je individuální ale osobně si myslím, že kvalitní káva pochází jenom z určitých konkrétních bobů, částí světa, musí být zpracována jistým způsobem atp. Jestli někdo na základě chuti, tj. zkušenosti vyslovuje závěr jaký druh kávy je kvalitnější a tudíž lepší, asi začíná být s námi, se společností cosi v nepořádku. I proto jsem se do konverzace o kvalitě kávy založené na pozorování dvou tří zaručeně nejzkušenějších vesnických světoběžníků, raději nepouštěl. Ale teď vážně, proč tolik lidí raději kupuje zrnkovou kávu, samo si ji mele a jen v určitém množství a jaký je zásadní rozdíl mezi označením Arabica a Robusta.

Arabica představuje asi 25% světové produkce, je to káva vyšší kvality s menším obsahem kofeinu a širokým spektrem delikátních chutí a vůní. Pěstuje se ve větších nadmořských výškách, často na sopečné půdě, či jako lesní forma (např. Ethiopská káva Harar či Wild Forest). Zrna jsou větší než u robusty a během pražení i samotné přípravy jsou velice citlivá na teplotu.

Robusta je méně náročná odrůda kávovníku. Její podíl na světové produkci je asi 75%. K největším producentům patří Brazílie, Vietnam a Indie. Zrnka jsou menší, chuťově je tato káva více zemitá a silná. Obsahuje dvakrát více kofeinu než arabika. Na trhu lze ale zakoupit i velmi kvalitní jedno druhové robusty

Co je na kávě tak zajímavé? Především její zvláštní nahořklá chuť a pak potřeba tuto chuť pravidelně ochutnávat. Jinými slovy káva je návyková látka, co můžu potvrdit. Další zajímavostí je, že káva se se odborně připravuje ze směsí plodů různých druhů kávovníku. Málokdy, resp. Vůbec není možné zakoupit tzv čistou kávu, i když občas se nabídky objevují. Nejčastěji se kombinují plody Coffea Robusta a Coffea Arabica. Tudíž mix, proto si raději já a spousta dalších kávu mělo sami. Ovšem je také se možno potkat s jinými druhy, používá se také Excelsa a Liberica ale ty se na našem trhu vyskytují jen výjimečně.

Kategorie
Štítky