Blog

Balíkovna České pošty - první dojmy

Dnes jsem využil tzv. výhody Balíkovny České pošty. Námět na službu dobrý, avšak nedotažený do konce a obávám se, že budete zadrhávat, tedy pokud se nezmění socialistické myšlení pracovnic České pošty, že jim musí každý, s kým jsou v kontaktu cosi předkládat a identifikovat se.

O co jde konkrétně? Na pobočce pošty, kde je tzv. Balíkovna si v hale ze společného menu vyberete „Rychlý výdaj balíků“ co vyžaduje naťukání šesti místního kódu náležícího konkrétní zásilce, jež jdete vyzvednout, do pár vteřin se zobrazí adresát, potvrdíte a zobrazí se mezi hvězdičkami potvrzený kód a potvrzení odeslání požadavku k vyzvednutí. V několika sekundách se tiskne lístek s pořadovým číslem. Čekáte na vyvolání vlastního pořadí asi 5 minut. Do této fáze celkem dobrý.

Koloběžky a kola na chodník a přechod pro chodce prý nepatří

Stačí se ale projet centrem Brna nebo jiného města a důkaz o nedodržování všeobecně známých pravidel je zřejmý. Cyklisté, nebo koloběžkáři na chodníku klidně omezují a ohrožují chodce. Při neočekávaném vlítnutí koloběžkáře, nebo cyklistu na přechod pro chodce, kde už vůbec nemá co dělat a určitě nemá přednost, zbytečně zvyšují krevní tlak řidičům.

Občas se ale najdou i světlé výjimky, které vědí, co se sluší a patří, ale těch je jaksi málo…

Řidiči DpmB a parkování v odbočovacím pruhu

Taková tradice v porušování předpisů dodržována na každodenní bázi, tiše a vědomě akceptována P ČR a MP Brno jenom proto, že tzv management DpmB a vedení města je totálně nekompetentní a řidiči DpmB představují arogantní lopaty. Zajímavé, je že počet těch, co tento bordel začíná akceptovat tiše narůstá i přes to, že jsou autoritami za podobné jednání v tom samém městě a té samé lokalitě penalizováni.

Arogantní lidská prasata

Kdysi dávno ve středověku bylo zvykem vylévat z okna splašky a jiný odpad. Zdá se, že dnes v 21. století lidé na zvyky svých předků nezapomněli. Každé ráno, nacházím na své terase odpad po cizích lidech od flusanců, po nedopalky, papírky a kdo ví co vše. To, že jedni omezují ve výkonu vlastnických práv jiné zřejmě nikomu z mých sousedů, nevadí. Viz obrázky.

Vrcholem arogance jsou prasata od rodiny Mikových v Brně, kteří vyloží na balkon z vnější strany mokré cosi a nechají to téct sousedovi přímo na hlavu a pod nohy, kdyby náhodou vyšel ven a chtěl využívat svou trasu, tak má chudák smůlu. Jako kdyby tito lidé neměli vanu, nebo lavór kam vlastní svíčník nechat odtéct a neobtěžovat svým jednáním okolí, tj. cizí lidi.

Symboly socialismu pořád živé

Symboly socialismu pořád živé a navíc na očích pro připomínání starého třídního rozdělení a udržování teroru ve společnosti. Je to dobře nebo špatně, když už více než 30 let budujeme a bráníme kapitalistkou vlast…

Štítky

Parkování v odbočovacím pruhu

Parkování v odbočovacím pruhu je specialita řidičů DPMB v Brně. Loni v listopadu jsem se s tímto nešvarem se začal zabývat podobněji, nakolik podle řečí mnoha lidí využívajících ulici Akademická v Brně je tento problém dlouhodobý a policie ČR jej není ochotna řešit.

Původně jsem těmto řečem nevěřil, vždyť jde o jasné porušování Zákona č. 361/2000 Sb. § 27 ods. 1,

písm. e. Zde se uvádí následující:

㤠27

Štítky

Bohovuo robotník

V práci fungujeme v tzv. ‘open space‘, to znamená takový dobytčák, kde je vedle sebe naládována spousta lidí v kotcích, jako zvířátka v maštali. Teoretickou pohodu tohoto zvířecího uspořádání narušujou trochu větší zvířátka, tzv. dobytek, co si myslí, že ne všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější.

Určitě se všude najdou různé exempláře, co dokáží občas pozvednout ze židle, udivit, nebo konstantě nasírat. A také u nás to není výjimkou. Už několik měsíců pozoruji jednoho rádoby kolegu z jiného teamu, ale ve stejném kanclu, co slovy Andera z Košic je, ‘bohovuo robotník…’

Mám rád silnou a dobrou kávu

A od té doby co jsem dostal loni na Vánoce velmi kvalitní Etiopskou si kávu jednoduše melu sám a pečlivě dohlížím, co budu doma v klidu usrkávat. Když jsem objevil v koutku zbytek proslulé české kávy Jihlavanka, vzpomněl jsem si na příhodu, když jsem jim pokládal dotaz jakého složení je jejich pečlivě volená kombinace kvalitní kávy. Na místo jednoduché a stručné odpovědi se nějaká tisková mluvčí začala vymlouvat na obchodní tajemství ujišťujíc mě, že se jedná o 100 % kvalitní kávu. Po zopakování dotazu jsem z nich dostal, že jde jen o obyčejnou mletou zrnkovou Robustu.

Nedávno u nás v práci také začali debaty o tom jaká káva je lepší, horší atp. Pobavilo mě, že lidé, co všechno vědí a všude byli, upřednostňují z důvodu kvality Robustu před Arabicou.

Štítky

A je to tu zas, aneb iniciativní blb je horší než třídní nepřítel

Venku začíná být konečně příjemně. Počasí přímo vyzývá k sportovním aktivitám, práci na zahrádce, drobným pracím kolem domu, či zařizování úprav na bytě a mnoho dalších aktivit, na které v zimě nebyl čas anebo které je možné vykonávat jenom mimo pracovní dobu, ale bohužel, je to tu zase.

Nadneseně al výstižně řečeno, iniciativní blb je horší než třídní nepřítel a přihlouplé aktivity uměle vymýšlené v zájmu dobra jedince i kolektivu dokáží znepříjemnit i výborně zorganizovaný volný čas v soukromí. Nikým nevyžádaná aktivita těchto několik nad-dementních kolegů, co si myslí, že jejich potřeba řešit komplex vlastní nenaplněnosti, nebo spíše nevytíženosti, tím, že je přenášena na ostatní mě přivádí k šílenství.

Necháme to vyhnít

Zvláštní metoda přístupu k řešení problémům se nazývá ‘prostě to necháme vyhnít‘ a je specifická spíš pro oblast politiky, kde se žádná práce ani pracovní výkony neočekávají, natož disciplína a respektování stávajících zákonů. Co ale říct na přístup typu ‘necháme to vyhnít‘ od vedoucího personálního oddělení, který na dotaz/y týkající se provozu reaguje zpětně po 90 kalendářních dnech se slovy: „omlouvam se, ze pisi az ted, ale bylo toho hodne...“